TürkçeEnglishDeutsch

Rooster Multi

Bernhard skinrock taş kaplama

SKINROCK® doğal taştır. İnanılmaz ince, inanılmaz hafiftir.

Skinrock AG, inşaat sektörü müşterilerine yenilikçi ürünler sunmaktadır. Neredeyse tüm yüzeylere yenilikçi ve sınırsız şekillerde uygulanabilen, özgün tasarımıyla öne çıkması için tasarlanmış bir doğal taş ürünüdür.
Skinrock®’ta 14 değişik dekor bulunmaktadır, doğal taş levha ve kuvarsit, göz alıcı gümüş tonlardan yeşil, gri ve siyah tonlara kadar.
Ürün İsviçre’de tasarlanıp Hindistan’da üretilmektedir.

Skinrock®, Skinrock®-Plus, Skinrock®-Static, Skinrock®-Art and Skinrock®-Additives ürünleri ile ileri teknoloji ürün hattı oluşturmayı planlamaktayız. Müşterilerimiz tüm ek ürünleri tek bir sağlayıcıdan ender müşteri hizmetleri için temin etme seçeneğine sahiptir.

Skinrock AG, kendine özgü bir ürün yaratarak dünya çapında inşaat endüstrisinin dikkatini çekmeyi planlamaktadır.

Ürün Hattı ve Servisler

Firmamız dört ürün hattı ve ek ürünler satacaktır. İlk hat olan Skinrock® 14 farklı dekorda mevcuttur ve tüm duvar kaplamalarında kullanılabilir. İkinci hat olan Skinrock®-Plus şu an son test aşamasındadır ve ilk ürün hattını tamamlayacaktır.

Skinrock®-Plus, Skinrock®’ın geliştirilmiş halidir ve döşeme kaplaması olarak kullanılabilir. Üçüncü hat olan Skinrock®-Static mevcut inşaat endüstrisinin en yenilikçi ürünlerinden biridir.
Skinrock®-Static dış cephe kaplaması olarak kullanılması için tasarlanacaktır. Esneklik, şekillendirilebilirlik gibi özgün özellikleriyle Skinrock® yeni ve sınırsız imkanlar açmaktadır ve bu ürünleri Skinrock®-Art ürün hattıyla üretmekteyiz. Tüm Skinrock® ürünleri yüksek endüstri kalite standartlarına uymalıdır ve dünyanın önde gelen test enstitülerinin ürün sertifikalarını elde etmelidir. Yenilikçi ürün hatlarının yanısıra, Skinrock AG, müşterilerine tüm gerekli ek ürünleri ve yüksek deneyimli Skinrock çalışanlarından uygulama talimatlarını ve önerileri tek noktadan servis ile sunacaktır.

Bu yenilikçi ürün gerçek doğal taşlardan üretilmektedir. Ürün inanılmaz hafifliği ve inceliği ve neredeyse tüm yüzeylere uygulanabilen tasarımıyla yeni ve sınırsız imkanlar sunar. Skinrock®, göz alıcı gümüş tonlardan yeşil, gri ve siyaha varan 14 farklı doğal taş levha ve kuvarsit seçeneğiyle mevcuttur. Esneklik ve hafiflik gibi özgün ürün özellikleri, sınırsız
uygulama imkanları tanımaktadır. Doğal taş, ince katmanlar halinde katı taşıyıcı filmlerin üzerine çizilir.

60×120 ve 120×250 cm (büyük ebatlı kaplamalar mevcuttur) ölçülerinde büyük taş kaplamalar bile son derece hafiftir ve neredeyse her yüzeye uygulanabilir. Bu özelliği; alçıpan, ahşap, metal, fiberglas, seramik ve beton yüzeylerde doğal taş ambiyansını yaratmanın yeni ve sınırsız imkanlarını sunmaktadır. Skinrock® tüm iç ve dış duvarlar için uygundur. Son derece hafif ve buna rağmen dayanıklı kaplamalar, bir uzman tarafından hızlıca ve kolayca uygulanabilir. Doğal taşın temizliği ve bakımı, ilk emdirme işlemi yapıldıktan sonra tek bir aşamada yapılabilir.
Skinrock® ürünü; doğal taş levha veya kuvarsit, ve dayanıklılığını sağlaması için fiberglas destek katmanlarından oluşur. Doğal renkleriyle doğal taş, her santimetrekareyi kendine özgü kılar.

Hafiflik

 • Skinrock®’ın ağırlığı yaklaşık 1.45 kg/m²’dir, kıyaslamak gerekirse geleneksel fayanslar 30.00 kg/m²’dir.
 • Metrekare başına ağırlık: Doğal taş 0.10 kg
 • Yapıştırıcı 0.05 kg
 • Fiberglas 1.30 kg
 • Toplam ağırlık : yaklaşık 1.45 kg / m2

Malzeme Kalınlığı

Ürünümüz yaklaşık 1.5 ila 2.0 milimetre kalınlığıyla son derece incedir. Geleneksel fayanslar 10.0 ila 15.0 milimetre kalınlıktadır.

Malzeme kalınlığı:

 • Doğal Taş yüzey yaklaşık 1.0 mm
 • Fiberglas destek yaklaşık 0.5 mm

Toplam malzeme kalınlığı: 1.5 to 2.0 mm

Skinrock® Ölçüleri

Ürünümüz iki farklı standart formatta mevcuttur. Fakat son derece hafif olması ve esnekliği gibi öznitelikleri, 280×300 cm ölçülere kadar çıkan büyük ürünlerin de üretilebilmesini sağlamaktadır.

Formatlar:

 • Standart ölçü 60 x 120 cm
 • Standart ölçü 120 x 250 cm
 • İsteğe bağlı büyük ölçüler

Firma şu an üç ürün hattı satmaktadır ve yakın gelecekte dördüncü ürün hattını da piyasaya sürmeyi hedeflemektedir. Tüm ürünler, dünya çapındaki inşaat endüstrisi standartlarına ve gerekli testlere uygun yüksek kalitede üretilmektedir. Firma, tüm dağıtımcılara, satıcılara, partnerlere ve müşterilere, Skinrock® ile kullanılması gereken bilgi, ürün ve ek ürünleri yüksek standartlarda temin etmektedir. Yeni iş ortaklarımız, ürünlerin nasıl çalıştığı, uygulandığı ve ihtiyaca göre nasıl kullanıldığı hakkında gerekli bilgilerle donatılıcaktır.

Skinrock®-Plus

Skinrock®-Plus ürün Hattı, ilk ürün hattımızı tamamlamak için tasarlanmış ve geliştirilmiştir.
Skinrock®-Plus iç mekan döşeme kaplamaları için ideal olan bir ileri ürün hattıdır. Bu ürün son test ve sertifikasyon aşamasındadır ve Mart 2016 sonuna doğru müşterilerimize sunulacaktır. Firmamız halihazırda birkaç referans ürünler ile büyük bir başarı yakalamıştır.

Skinrock®-Static

Araştırma-Geliştirme departmanımızın odağı şu anda inşaat endüstrisinin en yenilikçi ürününün üzerindedir. 1.5 kg/m² ağırlığıyla Skinrock®-Static, dış cephe sistemi endüstrisi için hedeflenmiştir, ve yakın gelecekte bu da başarılacaktır.

Skinrock®-Static – yüksek teknoloji, hafif dış cephe kaplaması

1) Desteklenen yapılar: Beton Tuğla Çelik vb.
2) Yapıştırıcı katman 1
3) Isı yalıtımı: Mineral yün EPS vb.
4) Yapıştırıcı katman 2
5) Skinrock®

Şu an Skinrock®-Static’in geliştirme aşamasındayız ve sonraki aşamamız test edip, yapı fiziği hakkında en ünlü kuruluş olan uluslararası Kuster & Partner AG sertifikasını edinmektir.
Bu test, yangın ve gürültü koruması, su ve nem difüzyonu ve diğer aşamaları içerir. Ürünümüz kendisini testlerde ve sertifikasyonlarda kanıtladıktan sonra, firmamız en kısa sürede türevi ürünleri dünya çapındaki endüstriye ve pazar ihtiyaçlarına geliştirebilecektir.

Skinrock®-Additives

Müşterilerimize elimizdeki en değerli servisi sunmak için, Skinrock®’a uygulanabilir tümgerekli ek ürünleri geliştirdik ve yarattık. Müşterilerimiz için aşağıdaki ek ürünlerimiz mevcuttur:

 • Skinrock® Care (bakım ürünü)
 • Skinrock® Protect (emdirme ürünü)
 • Skinrock® Cleaner (temizlik ürünü)
 • Skinrock® Cleaner Strong (selektif temizlik ürünü)
 • Skinrock® Grout (7 farklı renkte dolgu malzemesi)
 • Skinrock® Adhesion (Unifix S3 / Benfer Schomburg)
 • Skinrock®-Art
 • Skinrock®-Art ürün hattında aşağıdaki gibi çeşitli farklı ürünleri firmamız takip edecektir:
 • Salon Masası (arka ışıklı)
 • Tabak Altlığı
 • Telefon Kapları
 • Aplikler ve ışık kapakları vb.

Neden Skinrock®?

Neden geleneksel fayanslar yerine Skinrock® kullanmalıyız? Temel olarak pazar ihtiyacı sebebiyle.

Firmanın ürün hattı, dünya pazarında çok zor bulunabilen bir doğal taş ürününü teminetmektedir. Geleneksel fayansın %10’u kadar bile kalın olmayan Skinrock®, saf ve doğal taş yapısıyla son derece sürdürülebilirdir. Ayrıca ürünün ağırlığı, geleneksel fayansların %5’i kadardır ve taşıma ve uygulama esnasında bırakılan ekolojik ayak izi açısından daha
avantajlıdır.

Sürdürülebilirlik Akımına Yönelim Dünya çapında bir sürdürülebilirlik akımı olduğu bir gerçek. Büyüyen nüfusa bağlı olarak artan doğal kaynaklara talep çok yüksek ve sürdürülebilir ürünler tartışmasız bir şekilde bir ihtiyaç haline gelecek. Ekoloji ve Çevre Dostu Ürünlere Yönelik Akım Hammaddenin yalnızca %10’unu kullanarak ve standart fayansların %5’i ağırlığına sahip olması sayesinde Skinrock®, taşıma ve uygulama esnasında bırakılan ekolojik ayak izini düşürmek için en iyi yardımcıdır.